Archive for junij 5th, 2018

5 junija

SVETOVNI DAN OKOLJA

Na svetovni dan okolja je društvo Planet Zemlja, organizator tradicionalnega natečaja Planetu Zemlja prijazna šola/vrtec, podelil nazive in priznanja najboljšim zavodom ter mladim, ki so skozi šolsko leto izvajali okolju prijazne projekte. Projekt poteka od leta 2010, v njem pa so letos zavodi lahko izbirali med 25 različnimi projekti. Na natečaju je sodelovalo prek 8000 otrok. Slike si lahko ogledate na FB strani: https://www.facebook.com/pg/Društvo-Planet-Zemlja-137576540123/photos/?tab=album&album_id=10155303892130124

Naziv Planetu Zemlja prijazen vrtec 2018 so si prislužili:

  • Vrtec pri OŠ Krmelj
  • Vrtec Jesenice, enota Angelce Ocepek
  •  Vrtec Jesenice, enota Frančiške Ambrožič
  • Vrtec Murenčki pri OŠ Davorina Jenka, Cerklje na Gorenjskem
  • Vrtec Sonček pri Večstopenjski šoli Gorica, Italija
  • Vrtec Čriček pri Večstopenjski šoli Doberdob, Italija
  • Vrtec Ringaraja pri Večstopenjski šoli Gorica, Italija
  • Vrtec Vrhovci, enota Brdo
  • Vrtec pri OŠ Podgora Kuteževo, Ilirska Bistrica
  • Vrtec Škofljica
  • Vrtec Ormož
  • Vrtec Radenci Radenski Mehurčki, enota Grozdek-Kapela
  • Vrtec Radenci Radenski Mehurčki, enota Mehurčki
  • Vrtec Mavrica Brežice
  • Vrtec Ciciban, Dobrovce pri OŠ Miklavž na Dravskem polju
  • Vrtec Otona Župančiča, enota Živ Žav, Ljubljana
  • Vrtec pri OŠ Voličina
  • Vrtec Vrhovci, enota Rožnik, Ljubljana
  • Vrtec Vrhovci, enota Tehnološki park, Ljubljana
  • Vrtec Vrhovci, Ljubljana
  • Vrtec Vrtiljak pri OŠ Miklavž na Dravskem polju
  • Vrtec pri OŠ Dušana Muniha Most na Soči, Tolmin
  • Vrtec Mavrica Odranci pri OŠ Odranci
  • Vrtec Sonček pri OŠ bratov Letonja, Šmartno ob Paki

Naziv Planetu Zemlja prijazna šola 2018 so si prislužili:

. OŠ Podgora Kuteževo, Ilirska Bistrica

. OŠ Dobje

. JZ OŠ Marjana Nemca Radeče

. OŠ Frana Kranjca Celje

. OŠ Domžale

. OŠ Božidarja Jakca, Ljubljana

. OŠ Roje

. OŠ Matije Čopa Kranj

. OŠ Žiri

. OŠ neznanih talcev Dravograd

. OŠ Mislinja

. OŠ Sostro

. OŠ Metlika

. OŠ Horjul

. OŠ Šentvid

. OŠ Zadobrova

. OŠ Kuzma

. OŠ Kidričevo

. PŠ Svibno pri JZ OŠ Marjana Nemca Radeče

. OŠ sv. Jurij ob Ščavnici

. OŠ Tončke Čeč Trbovlje

. POŠ Črneče pri OŠ neznanih talcev Dravograd

. POŠ Ojstrica pri OŠ neznanih talcev Dravograd

. POŠ Libeliče pri OŠ neznanih talcev Dravograd

. OŠ Mokronog

. PŠ Svibno pri JZ OŠ Marjana Nemca Radeče

. OŠ Šmarjeta

. OŠ Milana Majcna Šentjanž, Sevnica

. OŠ Davorina Jenka Cerklje na Gorenjskem

. OŠ Vodice

. OŠ Pohorskega odreda Slovenska Bistrica

. OŠ Trzin

. POŠ Trbonje pri OŠ neznanih talcev Dravograd

. OŠ Poljane, Gorenja vas-Poljane

. OŠ Sečovlje

. OŠ dr. Pavla Lunačka Šentrupert

. Kmetijska šola Grm in biotehniška gimnazija, Novo mesto

. Srednja šola za gostinstvo in turizem, Novo mesto

. Škofijska klasična gimnazija, Ljubljana

. Ekonomska šola Ljubljana

. Srednja poklicna in strokovna šola Bežigrad, Ljubljana

. Dijaški dom, Srednja šola Veno Pilon, Ajdovščina

. Gimnazija Jesenice

. Srednja gradbena, geodetska in okoljevarstvena šola Ljubljana

. Biotehniška šola Maribor